zoekopdracht

3 innovatieve wervingsstrategieën voor banen in de productiesector

Geschreven door Trevor McGlochlin, Research Consultant
Voorheen gepubliceerd door PSI Talent Management of Cubiks, voordat het Talogy werd.

Het aantrekken en werven van de juiste persoon voor een bepaalde functie staat centraal in het succes van elke organisatie. Door de juiste mensen aan te nemen, kunnen fabrieken de productiviteit, het teamwerk, de veiligheid op de werkplek, de productiekwaliteit en het productievolume, en uiteindelijk de winstgevendheid verbeteren. Met zoveel wervingsbeslissingen en opties kan het moeilijk zijn om de beste procedure te kiezen. Een goed gedefinieerd wervingsproces helpt u niet alleen de juiste kandidaten naar uw openstaande vacatures te leiden, maar helpt u ook de juiste werknemers te selecteren. Dit bespaart tijd en geld doordat er minder tijd nodig is voor het zoeken naar werknemers en minder nieuwe mensen moeten worden vervangen en opgeleid die niet geschikt waren.

Hier zijn drie unieke strategieën om de juiste mensen aan te trekken in uw wervingsproces.

Gebruik productiesimulaties in uw wervingsproces

Kandidaten die solliciteren naar een baan in de productiesector hebben vaak nog nooit eerder dat werk gedaan. Hoewel zij ervaring kunnen hebben met soortgelijke productiefuncties, kan een soortgelijke functie heel andere kennis, vaardigheden en bekwaamheden vereisen om het werk goed uit te voeren. Afhankelijk van het soort simulatie kunnen wervingsmanagers hiermee een goede indruk krijgen van het potentieel van de kandidaat om goed te presteren in de functie.

De simulatie kan een online assessment zijn die de zachte vaardigheden meet die nodig zijn voor een baan in de productiesector, maar het kan ook een meer praktische, fysieke simulatie zijn die de harde vaardigheden meet die nodig zijn om goed te presteren. Beide zijn belangrijk om het volledige potentieel van een kandidaat te laten zien. PSI biedt verschillende online testsimulaties en fysieke productiesimulaties voor selectie in de productie.

Neem een realistisch functievoorbeeld op in uw sollicitatieprocedure

Hoewel een online of fysieke simulatie een effectieve manier kan zijn om een kandidaat een realistisch beeld te geven van hoe de baan eruit zal zien, kan het ook kostbaar zijn. Tegen de tijd dat kandidaten voor een bepaalde functie online of ter plaatse zijn getest, heeft de productieorganisatie immers al geld in die persoon geïnvesteerd. Als een kandidaat in deze fase van het wervingsproces aanneemt dat de baan op een bepaalde manier zal zijn, maar in de assessmentfase tot de ontdekking komt dat die totaal anders is, bestaat de kans dat hij of zij afhaakt. Kandidaten kunnen ook een nare nasmaak hebben van het hele proces omdat zij tijd en moeite hebben verspild aan een baan die zij nooit echt wilden.

Om de organisatie geld te besparen en een betere kandidaatervaring te behouden, zou een realistisch functievoorbeeld tijdens de sollicitatieprocedure het innovatieve antwoord kunnen zijn. Dit is waar de echte innovatie haar intrede zou moeten doen. Momenteel hebben veel functiebeschrijvingen een functievoorbeeld in de vorm van tekst die niet helemaal het “realistische” deel van een realistisch functievoorbeeld weergeeft. Dit kan worden bereikt met een video van mensen die werken in verschillende banen die veel op elkaar lijken, een beeldcarrousel met relevante taken, of echte werknemers die praten over hun dagelijkse routines in de beoogde baan.

Maak uw wervingsproces voor productie mobielvriendelijk

Mensen gebruiken hun telefoon voor alles, ook voor het vinden en solliciteren naar banen. Er zijn verschillende gebieden waarin het wervingsproces mobielvriendelijker kan worden voor de productiesector. Dit zijn er maar een paar:

  • Rekrutering – Innovatieve mobiele toepassingen voor rekrutering zijn overal te vinden. Deze kunnen recruiters helpen om innovatief te blijven en hun wervingsproces te verbeteren. Lees meer over Hoe een mobile-first assessmentproces de recruitment beïnvloedt.
  • Vacatures plaatsen – Zorg ervoor dat de jobsites waar u vacatures plaatst ook mobielvriendelijk zijn, zodat u geen groot percentage toptalent misloopt dat vacatures alleen via mobiel bekijkt.
  • Toepassingen – Productieorganisaties kunnen echt een voorsprong nemen als ze innovatieve, gemakkelijke en pijnloze mobiele toepassingen invoeren. Dit zal de ervaring van de sollicitant verbeteren en een goede reputatie bij de organisatie opbouwen bij diegenen die niet de volgende stap in het wervingsproces halen.

Andere gebieden die met mobiele verbeteringen kunnen worden geïnnoveerd zijn kandidatencommunicatie, online assessments, sollicitatiegesprekken, achtergrondcontroles, vacatures en onboarding.

PSI heeft met veel klanten in de verwerkende industrie samengewerkt om veranderingen zoals deze in hun wervingsprocessen aan te brengen, en deze organisaties hebben gezien dat de efficiëntie van hun wervingsproces aanzienlijk is verbeterd. Er zijn nog vele andere verbeteringen die HR-teams over de hele linie kunnen doorvoeren om de werving en het behoud van personeel te verbeteren. In onze nieuwe gids schetst ons team van deskundigen oplossingen voor veelvoorkomende uitdagingen waarmee organisaties te maken krijgen bij het selecteren van productiemedewerkers van hoge kwaliteit.

De uitgebreide gids voor werving in de productiesector

Oplossingen voor gemeenschappelijke uitdagingen in de sector

Al tientallen jaren vertrouwen ’s werelds grootste fabrikanten op PSI om oplossingen te ontwikkelen die hen helpen de beste wervingsbeslissingen te nemen en een productief, vaardig personeelsbestand op te bouwen.

In dit eBook bespreekt ons team van deskundigen enkele van de meest voorkomende uitdagingen waarmee organisaties worden geconfronteerd bij het selecteren van productiemedewerkers van hoge kwaliteit, geeft het richtlijnen over hoe deze te overwinnen, en geeft het resultaten van projecten van klanten.

Leer over deze onderwerpen en meer:
 

  • Een efficiënt wervingsproces ontwikkelen met HR-technologie
  • Verbetering van de veiligheidsprestaties bij productieactiviteiten
  • Identificeren van werknemers met hoog potentieel voor leidinggevende functies in de frontlinie
  • Ervoor zorgen dat uw wervingsproces voldoet aan de wettelijke voorschriften
  • Verkorting van de volledige procedure tot indienstneming in uw wervingsproces
  • Integratie van mobiel testen om de kandidaatervaring te verbeteren
Nu downloaden
the comprehensive guide to hiring in manufacturing cta advice guide cover
Decoration